Hrvatska albanija.jpg Nemačka Rusija Slovenija Bugarska madjarska.jpg Italija Francuska Rumunija Češka turska.jpg Holandija Švedka Danska finland.jpg Norveska estonija.jpg galicija.jpg malta.jpg tajland.jpg

home   |   контакт   |   пријава на список на линковиТуризам
-

(внесете на латиница)

-
Хотели, мотели, сместување - Скопје
www.aleksandarpalace.com.mk Хотел Александар Палас - Alexandar Palace ***** - information
on location and services
Skopje
Makedonija
www.clubbersguide.com.mk Clubbersguide - Клубови: Сајт за клабинг сцената во
Македонија
Makedonija
www.hotel7.com.mk Хотел: 7 Скопје Makedonija
www.hotelambasador-sk.com.mk Хотел Амбасадор Скопје Makedonija
www.hotelcentar.com.mk Хотел Центар Скопје Makedonija
www.hotelvictoria.com.mk Хотел Викторија Скопје Makedonija
www.imperial.com.mk Хотел Империјал е луксузен и удобен хотел кој ги задоволува
највисоките интернационални критериуми на хотел од првла
класа / Hotel Imperial Mavrovo - small up-scale hotel in Skopje
Скопје

Makedonija

www.rosediplomatique.com.mk Hotel Rose Diplomatique Скопје Makedonija
www.tims.com.mk Хотел Тимс Скопје Makedonija
www.wiphotel.com.mk Хотел Вип Скопје MakedonijaХотели, мотели, сместување - Охрид

www.matjanapartments.com.mk Matjan apartments - Апартмани Матјан - Луксузни апартмани и
соби сместени во строгиот центар на Охрид
Охрид
Makedonija
-
www.hotelbelvedere.com.mk Hotel Belvedere Makedonija
www.hotelcingo.com.mk Хотел Чинго / Hotel Chingo Ohrid - information on facilities,
accomodation and rates
Охрид
Makedonija
www.hotelinexgorica.com.mk ADInex Hotel Ohrid Makedonija
www.hotelklimetica.com.mk Hotel Klimetica placed in Ohrid, under the stope of mountain
Galicica in a beautiful surrouning of a pine wood is only 100m
from the beach
Охрид

Makedonija

www.hotelkocarev.mk Хотел Коцарев Охрид Makedonija
www.hotellagadin.com.mk Хотел Лагадин Охрид Makedonija
www.hotelmolika.com.mk Хотел Молика Makedonija
www.hotel-stnaum.com.mk Хотел Свети Наум / Hotel Complex St. Naum Ohrid - information
on facilities, accomodation and rates, as well as pictures from the
hotel and its surroundings
Охрид

Makedonija

www.hoteltino.com.mk Хотел Тино Охрид Makedonija
www.milleniumpalace.com.mk Хотел Милениум Палас - Millenium Palace, на 300 метри од
центарот на Охрид
Охрид
Makedonija
  www.tiffanyapartment.com Apartman Tifani / Апартманот Тифани е лоциран во самиот центар
на Охрид, во раздвижена зона, каде во кој правец и да тргнете
ќе го имате Охрид на дланка
Охрид Makedonija
  www.vilaflora.com Вила Флора е прекрасна вила на 100м од градската плажа;
Има 22 соби со кабелска тв и интернет приклучок, ресторан и
цветна летна градина
/ Villa Flora je prelepa vila u Ohridu, na 100m
od gradske plaze; Ima 22 sobe sa kabelskom tv, internet priklucak,
restoran i cvetna letna bashta
Охрид Makedonija
www.villamilka.mk Villa Milka is luxurious touristic villa in center of Ohrid, the city of
charming crystal -blue lake
Ohrid Makedonija
www.vispoj.com.mk VIS POJ Travel and Tourist Center - Tourist agency with excelent
service
Охрид
MakedonijaХотели, мотели, сместување - останато
www.bistra.com Хотел Бистра / Hotel Bistra Mavrovo - information on facilities,
accomodation and rates
Маврово
Makedonija
www.coma-mall.com Ресторан Дрина Струга Makedonija
www.drim.com.mk Хотел Дрим Струга Makedonija
  www.hotelepinal.com Hotel Epinal Bitola Makedonija
  www.hotelmanastir.com.mk Хотел Манастир Берово Makedonija
www.hotelpark.mk Хотел Парк / Hotel Park Negotino - information on facilities,
accomodation and rates
Неготино
Makedonija
www.hotel-sirius.com.mk Хотел Сириус Струмица Makedonija
www.kapri.com.mk Hotel-Restoran KAPRI*** Bitola Makedonija
www.kp.mk Хотел Кристал Палас, за туристи и бизнисмени кои доаѓаат во
Прилеп
Прилеп
Makedonija
www.petrolcompany.com.mk Хотел Петрол Компани Тетово е комплекс на хотел, ресторани,
кафебар, бензинска пумпа и маркет за домаќинство
Тетово
Makedonija

Посетете и поширок список на линкови на овие (под)категории кои се однесуваат на следните држави:

СРБИЈА

Srbija

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА (Република Српска и Федерација БиХ)

Bosna i Hercegovina
ЦРНА ГОРА Crna Gora

Посетете и листа на сајтови од најдобрите хотели во светот на bestwebsitesdirectory.info, кликнете ТУКА
Ресторани
www.kapri.com.mk Hotel-Restoran KAPRI*** Bitola Makedonija
www.petrolcompany.com.mk Хотел Петрол Компани Тетово е комплекс на хотел, ресторани,
кафебар, бензинска пумпа и маркет за домаќинство
Тетово
Makedonija
  www.restoranmrs.com Ресторан МРС Берово Makedonija
www.restaurants.com.mk Ресторани - Гастрономски водич, детален опис за
ексклузивните ресторани во Македонија / Find the best
restaurant to your taste in Skopje, Ohrid, Bitola - Macedonia
Skopje
Ohrid
Bitola
Strumica
MakedonijaУгостителство / catering, организација на веселби и свадби

10125626

www.event.mk Event.mk - Proevent Solutions - event management Macedonia, events planning and organising - Proevent Solutions specializes in the creation, production and delivery of a range of different events for local and national companies, concerts, not-for-profit organizations and individuals. / Koncerti, festivali, svadbi, osvetluvanje, ozvučuvanje, simultan prevod, bini, konstrukcii, šatori... Severna Makedonija

04195430

www.termin.mk Termin. mk - Најбрзо до посакуваниот термин! Единствено место каде можете да го резервирате идеалниот термин за свадба, деловен настан, спорт и рекреација или роденден во игротека. Severna MakedonijaУгостителство / catering, организација на веселби и свадби - СВЕТ
Vesti, novine, Srbija

Посетете ги веб-страниците на светските компании од областа на угостителството и организацијата на свадби и собири, кликнете ТУКА

Vesti, novine, SrbijaTуристички одредишта

www.exploringmacedonia.com
ExploringMacedonia.com - Национален портал за туризам на
Македонија каде меѓународните тур-оператори, туристи и
странски државјани со подолг престој во Македонија ќе најдат
се' што им е потребно за посета и престој во Македонија
(настани, културни информации, дестинации, тури,
сместувања, превоз, услуги, реткости и многу друго)
Makedonija
  www.travel2macedonia.com.mk Travel to Macedonia - Traveling & Tourism portal; Provides travel
tips, accommodation & various tourist information
Makedonija

Посетете и поширок список на линкови на овие (под)категории кои се однесуваат на следните држави:

СРБИЈА

Srbija

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА (Република Српска и Федерација БиХ)

Bosna i Hercegovina

ЦРНА ГОРА

Crna Gora
Посетете и листа на туристичките сајтови на земји во светот на bestwebsitesdirectory.info, кликнете ТУКА
Tуристички манифестации
www.cinedays.mk Cinedays - Фестивал на европски филм Severna Makedonija
www.interfest.com.mk International festival of classical music Interfest Битола Severna Makedonija
www.macedonianfilmfestival.com Macedonian Film Festival - The purpose and goal of the Macedonian Film Festival is to broaden the awareness of all Canadians to Macedonian talent and culture as well as focus attention on contemporary and historical issues facing the Macedonian Diaspora. Ontario
ca
Severna Makedonija
www.mot.mk MOT - Меѓународен театарски фестивал Severna Makedonija
www.ohridchoirfestival.com Ohrid Choir Festival is held annually at the end of August in Ohrid Ohrid Severna Makedonija
www.skopjefilmfestival.com.mk Скопје филм фестивал Скопје Severna Makedonija
www.taksirat.mk Таксират Фестивал / Taksirat Festival - Преврти го Скопје наопаку! Скопје Severna Makedonija

Посетете и поширок список на линкови на овие (под)категории кои се однесуваат на следните држави:

СРБИЈА

Srbija

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА (Република Српска и Федерација БиХ)

Bosna i Hercegovina

ЦРНА ГОРА

Crna Gora
Туристички манифестации - СВЕТ

Посетете ја и листата на веб-страници на светски фестивали на bestwebsitesdirectory.info, кликнете ТУКА
Tуристички агенции, сојузи
  www.arbotravel.com Arbotravel, Туристичка агенција со голем број на аранжмани,
изнајмување на возила, превоз, авионски билети, летување,
зимување, Нова Година, крстарење, Школување у САД...
Skopje Makedonija
www.atlantis.mk Atlantis   Makedonija
www.atlantis.com.mk
Атлантис - Туристичка агенција / Travel agency for international
and domestic travel
Makedonija
www.atlasplus.com.mk Атлас плус - Туристичка агенција Makedonija
www.aurora.com.mk
Аурора турс - Туристичка агенција; AURORA TOURS - Travel
Agency
Скопје
Makedonija

00697664

www.balkanfun.travel Balkan Fun, turistička agencija - letovanja, zimovanja, Nova godina - 12 prodajnih mesta u 7 zemalja, cene bez dinarskog dela aranžmana i skrivenih troškova Beograd
Novi Sad
Niš
Zagreb
Sarajevo
Skopje
Sofija
SrbijaBosna i Hercegovina
Makedonija
Bugarska
www.fibula.com.mk Fibula Air Travel - Travel Agency - antalija, grcija, turcija, letuvanje... Скопје
Makedonija
www.generaltourist.com.mk Генерал турист - Туристичка агенција Makedonija
  www.go2macedonia.com Go 2 Macedonia, Arbo Travel Skopje Makedonija
www.kouzon.com.mk
Kouzon Corporation - Work&Travel - Cruise Ship Employment - Student Programs Makedonija
www.orfej.com.mk ORFEJ - Travel Agency Makedonija
www.pet.com.mk PET tour operator Makedonija
www.samaholiday.com.mk Sama holiday   Makedonija
www.savana.com.mk SAVANA Tourist Enterprises Skopje Makedonija
www.simoniumtravel.com.mk Simonium Travel - Macedonian Incoming Travel Agent Skopje Makedonija
www.travel-tourist.comТравел турист - Ако патувате, барате сместување или барате
контакти во било која дестинација, тогаш Вие сте на
вистинското место. На нашиот web portal ќе најдете најширока
понуда на туристички услуги и се што вам Ви е потребно како
би ја направиле Вашата посета едно пријатно искуство.
Makedonija

www.turist.com.mk

Турист е членка на IATA, АТАМ, Галилео, Амадеус,
Гоглобал-Травел; Од нас очекувајте исклучително
професионален и коректен однос; Тимот на ТУРИСТ е со
долгогодишно искуство во областа на туризмот; Од 1999 год.
сме поврзани со светскиот хотелски-резервационен систем...

Битола Makedonija

Посетете и поширок список на линкови на овие (под)категории кои се однесуваат на следните држави:

СРБИЈА

Srbija

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА (Република Српска и Федерација БиХ)

Bosna i Hercegovina

ЦРНА ГОРА

Crna Gora
Останато
www.horizonvoyage.com Хоризонт - Се она што некогаш сте го сакале повторно е со вас. Makedonija
  www.travel2macedonia.com.mk Travel to Macedonia - Traveling & Tourism portal; Provides travel
tips, accommodation & various tourist information
Makedonija

Посетете и поширок список на линкови на овие (под)категории кои се однесуваат на следните држави:

СРБИЈА

Srbija

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА (Република Српска и Федерација БиХ)

Bosna i Hercegovina

ЦРНА ГОРА

Crna Gora


Apartmani Garden, Igalo, Herceg Novi, Crna Gora